Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim osobom, które w ubiegłym roku zaangażowały się modlitewnie w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Ocaliliśmy wiele zagrożonych dzieci.

Jednocześnie gorąco zapraszamy na Mszę św. w intencji obrony życia w Święto Zwiastowania Pańskiego (Dzień Świętości Życia), o godz. 1800, w czasie której jak co roku wszystkie chętne osoby będą mogły złożyć uroczyste przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Odpowiedzmy sercem na hasło św. Jana Pawła II z encykliki Evangelium vitae „Pilnie potrzebna jest wielka modlitwa za życie, przenikająca cały świat”.

Zapraszamy wszystkich, którym nie jest obojętne życie ludzkie, szczególnie tych najmniejszych, najsłabszych i zdanych na pomoc innych. Obudźmy nasze sumienia, okażmy naszą wrażliwość na wartość ludzkiego życia. Duchowa adopcja trwa 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu określonej modlitwy w intencji zaadoptowanego dziecka i jego rodziców oraz jednej „dziesiątki” różańca św. Poprzez swoje przyrzeczenie każda osoba zobowiązuje się do otoczenia modlitwą zagrożonego w łonie matki życia dziecka, którego imię jest znane tylko Bogu, i jego rodziców. Można też podjąć dodatkowe postanowienia dobrowolnie wybrane np. częsta spowiedź i komunia św., adoracja Najświętszego Sakramentu, czytanie Pisma św., dodatkowe modlitwy, podjęcie postu czy inne. Można też przyłączyć się do różańca św. w intencji duchowej adopcji dziecka poczętego, który odmawiamy w naszej kolegiacie w każdą czwartą sobotę miesiąca o godz. 730. Zachęcamy do włączenia się jak najliczniej w to wyjątkowe dzieło. Miejmy odwagę wypróbować siłę swojego charakteru bez względu na swój wiek czy obowiązki. Weź czyjeś życie w swoje „ręce”  i doświadcz radości z wykonanego zadania. Stać Cię na to?

A.K.