PROGRAM PIELGRZYMKI od  07 – do 11. Października 2017 ROKU

KARTYZY – SKRZATUSZ – ROKITNO – POZNAŃ – GOSTYŃ – KALISZ – ZDUŃSKA WOLA – CZĘSTOCHOWA - KARTUZY

07. Października ( sobota)

Wyjazd z placu św. Brunona w Kartuzach o godz. 5.30, wyjazd do Matki Cierpliwie słuchającej w Rokitnie na mszę odpustową. Następnie udajemy się do Świebodzina, gdzie zostaniemy na nocleg w Domu Pielgrzyma tuż przy pomniku Chrystusa Króla, obiadokolacja.

08 Października 2017 roku ( niedziela)

Msza św. , śniadanie. Wyjazd do Sanktuarium św. Urszuli Ledóchowskiej w Pniewach. Przejazd do Kórnika – zwiedzanie zamku, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

09 Października 2017 roku. ( poniedziałek )

Śniadanie i wyjazd do Poznania – zwiedzanie z przewodnikiem:

Stary Rynek: fasada Ratusza, uznanego za perłę renesansu, Fontanna; Prozerpiny, Marsa, Apolla, Neptuna. Domki Budowniczych, Pręgierz,  Koziołki o godz. 12.00 na wierzy ratuszowej. Pałac Górków, Kościół Farny – jedna z najpiękniejszych świątyń w Polsce, rzeźba koziołków na Placu Kolegiackim, pomnik św. Jana Nepomucena, Pomnik Bamberki, Waga Miejska, Odwach, Pałac Działyńskich.

Ostrów Tumski – Katedra: budynek Psauterii, Kościół NMP, Katedra z miejscem pochówku pierwszych władców Polski ( wstęp 3,50 ), pozostałości I i II Katedry, wieniec kaplica. In. Kaplica Górków, Złota Kaplica ze szczątkami Mieszka I i Bolesława Chrobrego, Kaplica Królewska. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

10. Października 2017 roku. ( wtorek )

Śniadanie i przejazd do Sanktuarium na Świętej Górze w Gostyniu, skąd udajemy się do Kalisza najsłynniejszego Sanktuarium św. Józefa  „Polski Nazaret” i Zduńskiej Woli miejsce urodzenia i chrztu św. Maksymiliana Marii  Kolbego. Obiad i przejazd do Sanktuarium na   Jasnej Górze. Apel Jasnogórski o godz. 21.00.

11. Października 2017 roku.  ( Środa )

Godz. 6.00 Odsłonięcie Cudownego Obrazu i Msza Św. Śniadanie. Około godz. 12.00 wyjazd w drogę powrotna, w drodze obiad w Oberży  „ Złotu Młyn”. Powrót do Kartuz około godz. 21.00.

 

Koszt pielgrzymki 610,- złotych ( sześćsetdziesięć zł.) Zapisy w biurze parafialnym Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kartuzach ul Klasztorna,

lub telefonicznie na numer 58 681 20 85. Szczęść Boże!