Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chmielnie
oraz parafia Wniebowzięcia NMP w Kartuzach
zaprasza do udziału w pielgrzymce

 „SANKTUARIA MARYJNE FRANCJI‛‛
REIMS > PARYŻ >CHARTRES >LOURDES >LA SALETTE >LA GRANDE CHARTREUSE >ARS

11.06.2018  - 20.06.2018


Ramowy Program Pielgrzymki:
1. dzień  11.06.2018 – przejazd tranzytowy
00.45 – zbiórka uczestników pielgrzymki przy kościele.
01.00 - wyjazd przez Niemcy do  Francji do miejscowości Metz - stolica regionu Lotaryngia. Nocleg tranzytowy. Obiadokolacja na trasie przejazdu we własnym zakresie.

2. dzień  12.06.2018 – Riems - Paryż
Po śniadaniu przejazd do miejscowości Reims. Przejście do Katedry Notre-Dame w Reims pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny w Reims. Jest uznawana za najbardziej harmonijną i klasyczną w proporcjach we Francji, często nazywana "Katedrą Aniołów" z powodu bogatej dekoracji rzeźbiarskiej. Słynie ona jako miejsce koronacji wielu królów Francji od V do XIX w., łącznie 33 monarchów. Tu w 1429 r. Joanna d'Arc kazała koronować odsuniętego od władzy króla Karola VII – zwiedzanie katedry   - Msza św., następnie przejazd do stolicy Francji  –  Paryża: Przejazd na Wzgórze Montmartre - Bazylika  Sacre Coeur, Place de Tertre  (plac artystów), spacer uliczkami Montmartre, Plac Pigalle, Moulin Rouge. Czas wolny. Obiadokolacja i przejazd na nocleg do hotelu - przedmieścia  Paryża.

3. dzień  13.06.2018 -  Paryż Sanktuarium Cudownego Medalika
Śniadanie. Przejazd od centrum Paryża – nawiedzenie Sanktuarium Cudownego Medalika – miejsce masowych pielgrzymek z całego świata. To jedno z najbardziej znanych Sanktuariów Maryjnych na świecie. Kaplica Matki Bożej Cudownego Medalika znajduje się na terenie macierzystego Zgromadzenia Sióstr Szarytek. Msza św. Po mszy św.  panoramiczne zwiedzanie Paryża   (autokar i pieszo - zwiedzane  obiekty oglądamy z zewnątrz): Muzeum Louvr , Pola Marsowe, Ecole Military, Muzeum Armii z Grobem Napoleona, Chaps Elysees  ( Pola Elizejskie ), Plac de la Concorde ( Plac Zgody ), Petit i Grand Palais,  Łuk Triumfalny , następnie udajemy się w kierunku  Dzielnicy Łacińskiej: Ogrody Luxemburskie, Panteon, Wyspę Ile de la Cite z Katedrą Notre Dame ( wejście do Katedry )  Conciergerie, Prefekturę Policji, Pałac Sprawiedliwości, Plac Vendome (dom w którym  mieszkał Fryderyk Chopin),  aż do nowoczesnego Centrum G. Pompidou. Obiadokolacja – czas wolny  i powrót do hotelu – nocleg.

4. dzien  14.06.2018 – Chartres - Paryż
Śniadanie. Wyjazd do Chartres - to miasto w środkowej Francji, położone na malowniczym płaskowyżu w dolinie rzeki Eure (dopływ Sekwany), gdzie zapoznamy się z historią Katedry w Chartres. Jest to potężna gotycka katedra zbudowana na przełomie XII i XIII wieku. To jedna z najwspanialszych budowli tej epoki na świecie. Potężne rozmiary, bogate zdobienia kamieniarskie i bogactwo architektoniczne sprawiają, że wprost nie można oderwać od niej oczu. Powodem, dla którego obiekt taki powstał w niewiele znaczącym Chartres jest niezwykle cenna relikwia, przechowywana tu od wieków Sancta Camisia, uznawana za suknię, którą miała na sobie Matka Boska w chwili narodzin Jezusa. To przede wszystkim z tego powodu przez katedrę przewijają się każdego roku tłumy turystów i pielgrzymów. Msza św.  - zwiedzanie Katedry. Po zwiedzaniu Katedry powrót do stolicy Francji, przejazd do pod Wieżę Eiffla ( wjazd na trzecią platformę ) oraz rejs statkiem wycieczkowym po Sekwanie. Obiadokolacja i powrót do hotelu na nocleg.

5. dzień  15.06.2018 –  Chenonceaux -  Lourdes
Śniadanie. Wyjazd do  Lourdes przez Dolinę Loary, gdzie ogromna ilość zabytków historii, jakimi są zamki położone wzdłuż biegu rzeki, wyznaczają i odzwierciedlają wielkie i małe wydarzenia historii Francji.  Przejazd do Chenonceaux - zwiedzanie „Zamku na wodzie” – Katarzyny Medycejskiej Arcydzieło Renesansu, bezpośrednio zainspirowane mostem  Ponte Vecchio. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Lourdes –– miasto i gmina w południowo-zachodniej Francji u podnóża Pirenejów nad rzeką Gave de Pau, jeden z największych na świecie ośrodków kultu maryjnego i cel pielgrzymek, odwiedzany rocznie przez 6 mln osób z całego świata (w okresie od marca do października). Przyjazd do hotelu w Lourdes w godzinach wieczornych. Obiadokolacja w hotelu. Nocleg.

6. dzień  16.06.2018 – pobyt w Lourdes
Śniadanie, przejście pod Bazylikę do groty objawienia - msza św. Po mszy świętej nawiedzenie Bazyliki Różańca Świętego, Bazyliki Niepokalanego Poczęcia, Bazyliki Piusa X.  Po zwiedzaniu czas wolny – pobyt w Lourdes – indywidualne intencje, wypoczynek. Obiadokolacja i udział w procesji maryjnej ze świecami.  Nocleg.

7. dzień  17.06.2018  czwartek – La Salette
Śniadanie. Wykwaterowanie hotelu i przejazd do Sanktuarium Matki Płaczącej w La Salette.  Znajdująca się we francuskich Alpach wioska znana jest głównie z mającego miejsce 19 września 1846 roku objawiania Matki Boskiej dwójce pastuszków: wówczas 15-letniej Melanii Calvat i 11-letniemu Maksymilianowi Giraud. W znajdującym się na wysokości 1750 m n. p. m. miejscu objawienia wytrysło źródło, z którego woda płynie do dnia dzisiejszego. Zapoznanie się z historią sanktuarium maryjnym. Udział w wieczornym nabożeństwie Maryjnym. Obiadokolacja i nocleg w hotelu dla pielgrzymów znajdującego obok Sanktuarium

8. dzień -  18.06.2018  La Grande Chartreuse - Ars - Metz
Msza św. Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd pod masyw górski Charteseuse w Alpach Francuskich pomiędzy Grenoble a Chambéry,  gdzie znajduje się Klasztor Zakonu Kartuzów ( Grande Chartreuse ), którego imię pochodzi od nazwy masywu górskiego. Jest on pierwszym i macierzystym klasztorem Zakonu Kartuzów, założony w 1084 przez św. Brunona z Kolonii (1030-1101). Po przyjeździe do La Grande Chartreuse odwiedzimy muzeum - "Musée de la Grande Chartreus", które pozwoli nam poznać lepiej tajemnicę Zakonu Kartuzów, ich 900- letnią historie, ich powołanie do samotności i stylu życia. Przejazd w kierunku Ars do miejscowości św. Jana Marii Vianmey – znakomitego duszpasterza, patrona proboszczów. Nawiedzenie starego kościoła, gdzie znajduje się m.in. ołtarz ku czci św. Filomeny, przy którym dokonały się liczne cuda oraz konfesjonał, w którym przez 40 lat, przez kilkanaście godzin dziennie spowiadał wiernych św. Jan Marii Vianmey. Przejazd do miejscowości Nancy na nocleg. Obiadokolacja na trasie przejazdu.

9. dzień  19.06.2018 – przejazd tranzytowy w kierunku Polski
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu następnie wyjazd do Polski. Obiadokolacja we własnym zakresie na trasie przejazdu.

10. dzień 20.06.2018 Przewidywany przyjazd do Kartuz i Chmielna w godzinach nocnych z 19 / 20.06.2018

CENA CAŁKOWITA: 2700 zł. / os.
Zgłoszenia na pielgrzymkę można dokonać do dnia 11.01.2018 w biurze parafii:
pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chmielnie lub telefonicznie: 58 684 22 24,  795 269 194
pw. Wniebowzięcia NMP w Kartuzach lub telefonicznie:  58 681 20 85
oraz u organizatora wyjazdy Biuro Fides Tour w Szymbarku nr Tel.  571 322 438;  517 460 748, e-mail: fidestour.sk@gmail.com

Proponujemy możliwość wpłat w systemie ratalnym wg. wskazanego harmonogramu !!!
1.wpłata przy dokonaniu zgłoszenia do dnia 11.01.2018 w wysokości 400 zł. od osoby  
2.wpłata  do dnia  11. 02. 2018  w wysokości  700 zł. od osoby
3.wpłata  do dnia  11. 04. 2018  w wysokości  700 zł. od osoby
4.wplata  do dnia  11. 05. 2018  w wysokości  900 zł. od osoby
Druga opcja wpłaty - zaliczki w wysokości 40% ceny imprezy – dopłata do całości najpóźniej na 30 dni przed datą wyjazdu.
w biurze parafii  lub na niżej wskazany nr rachunku bankowego – Bank  PKO SA.
 FIDES TOUR:  09 1240 3783 1111 0010 7502 7642    Tytuł wpłaty:  PSMF/06/2018

Świadczenia zawarte w cenie:
Przejazd autokarem ( WC, DVD, cafe bar, Klimatyzacja ). Zakwaterowanie: 8 noclegów w hotelach**/*** wg. programu, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami. Wyżywienie: 8 śniadań ( wzmocnione- bufet i serwowane do stolika ) ; 7 obiadokolacji w tym 4 obiadokolacje w restauracjach Sieć Flunch Self-Service, ( napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne). Opieka wykwalifikowanego pilota, przewodnika w Paryżu;
Opieka duchowa kapłana. Ubezpieczenie: NNW, KL + assistance  + bagażu.  Opłata za zestaw słuchawkowy – tour guide
Opłata za wstęp do Zameku w Chenonceaux, Muzeum, - Musée de la Grande Chartreus.
Cena nie zawiera opłat za bilety wstępu: wjazd na Wieżę Eiffla ( trzecia platforma ) – 22 €,  rejs statkiem wycieczkowym po Sekwanie – 15€
UWAGA!!
Dopłata do pokoju jednoosobowego 600 zł. Organizator zastrzega sobie możliwość do zmiany poszczególnych punktów program w zależności  od potrzeb wynikających w trakcie realizacji programu. Zmiany wprowadza pilot grupy, przewodnik lokalny w porozumieniu z organizatorem.