V Niedziela Zwykła

Hi 7,1-4.6-7 Marność życia ludzkiego
1 Kor 9,16-19.22-23 Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii
Mk 1,29-39 Jezus uzdrawia i wypędza złe duchy

Dzisiejsze pierwsze czytanie przywołuje rozważania Hioba, który mówi o kruchości i krótkości ludzkiego życia i porównuje je do nieustannej walki. W tych zmaganiach nie jesteśmy sami. Pan Bóg towarzyszy nam ze swoją łaską i mocą, dlatego w Ewangelii słyszymy o wielu uzdrowieniach dokonywanych przez Jezusa, który przyszedł na świat, by wspomóc człowieka w walce ze słabościami ciała i ducha, przede wszystkim w walce ze złym duchem. Winniśmy zatem z wdzięcznością mówić o wielkich dziełach Bożych, powinniśmy obwieszczać światu dobrą i radosną nowinę o zbawieniu, o czym przypomni nam dziś św. Paweł.
Zaczerpnijmy ze stołu słowa Bożego siłę i moc potrzebne, aby temu wezwaniu sprostać i by rozszerzać królestwo Boże na ziemi.

1.     Pan Jezus przyszedł dzisiaj do nas, tak jak do domu Szymona i Andrzeja, z darem uzdrowienia i duchowego uwolnienia. On wciąż szuka tych, którzy potrzebują Jego pomocy. Bądźmy Mu za to wdzięczni.

2.    Jutro, we wspomnienie św. Agaty, zgodnie z tradycją, po każdej Mszy Świętej, pobłogosławimy chleb.

3.    W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzone jako Światowy Dzień Chorego.  Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Tamte wydarzenia upamiętnia znana i chętnie śpiewana pieśń Po górach, dolinach. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. Tak też się stało. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.

4.    Zachęcamy do nabycia nowego nru „Gościa Niedzielnego” oraz innych czasopism.

5.    W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca kolekta na nasze parafialne inwestycje.

6.    W piątek o godz. 18.00 spotkanie Wspólnoty Sychar (Msza święta oraz spotkanie w salce).

7.    W pierwszą środę miesiąca zapraszamy na mszę św. w intencji naszej Ojczyzny: o godz.17.00 nabożeństwo różańcowe i o godz. 18.00 msza św. serdecznie zapraszamy.

8.    W minionym tygodniu odeszli po nagrodę do Pana śp. Waldemar Dubiał z Grzybna  i śp. Zygmunt Pobłocki  z ul. Cichej.    Dobry Jezu….

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•    5 II  – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica z Katanii na Sycylii, patronka kobiet karmiących i w chorobach piersi.
•    6 II – św. Paweł Miki (1565-1597) i 25 Towarzyszy, pierwsi męczennicy na Dalekim Wschodzie, ukrzyżowani w Nagasaki w Japonii.
•  10 II – św. Scholastyka (zm. 547 r.), rodzona siostra i naśladowczyni św. Benedykta, założycielka żeńskich klasztorów benedyktyńskich.