X Niedziela Zwykła

Rdz 3,9-15 Obietnica odkupienia
2 Kor 4,13-5,1 Nadzieja apostolskiego życia
Mk 3,20-35 Szatan został pokonany

W różny sposób postrzegano aktywność i działalność Pana Jezusa. Jego bliscy podejrzewali chorobę psychiczną, a uczeni w Piśmie – konszachty z diabłem. Jezus wyjaśnia, czyją mocą czyni wszystkie znaki i cuda, daje zrozumieć, że przyszedł jako obiecany przez Boga Odkupiciel, czego zapowiedź usłyszeli już pierwsi rodzice w raju. Dlatego pragniemy, tak jak Paweł Apostoł, nieustannie umacniać wiarę i nadzieję, że zbawcze dzieło Jezusa Chrystusa przynosi nam wszystkim życie wieczne.

1.    Przyszliśmy na Mszę Świętą, by usłyszeć słowo Boże i by wspólnie się modlić. Pan Jezus powiedział do nas: „Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką”. Musimy jeszcze bardziej starać się pełnić Jego wolę.

2.    W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które tak bardzo nas umiłowało. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego:  
•    w kościele po mszy św. wieczornej dla całych rodzin  
•    w kaplicy na Wzgórzu Wolności od poniedziałku do piątku o godz.18.00
•    w Łapalicach przy krzyżu: w niedziele o godz.14.00, a w dni powszednie o godz.18.00

3.    Dzisiaj zachęcamy do nabycia  „Gościa Niedzielnego”, „Naszej Arki” i innych czasopism.

4.    Spotkania:
•    Modlitwa uwielbienia w czwartek o godz. 19.00;
•    Koło misyjne w sobotę o godz. 9.00;
•    Schola parafialna w sobotę o godz. 11.00.

5.    Msza św. w intencji wszystkich Zrzeszonych w Cechu Rzemiosł Różnych w Kartuzach i ich Rodzin oraz za zmarłych Członków Cechu i z ich Rodzin  w poniedziałek o godz.9.00, Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błog. i opiekę Matki Bożej i łaskę zdrowia dla Członkiń 4 Róży Niewiast oraz Kapłanów naszej Parafii we wtorek o godz.8.00, w intencji Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci w sobotę o godz.8.00

6.    Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w Uroczystości Bożego Ciała i w procesjach eucharystycznych poprzez całą oktawę. Za zbudowane ołtarze- Boże Domki i dekoracje  naszych domów – to wszystko jest przecież pięknym wyznaniem naszej wiary i świadectwem wspólnoty z Kościołem. Bóg zapłać.

7.    Bóg zapłać Członkom naszego Parafialnego Zespołu Caritas za przygotowany festyn parafialny na rzecz poszkodowanych w ubiegłorocznej nawałnicy z Parafii w Silnie. Zebrano w czasie festynu 5658 zł, a na konto naszego Caritasu wpłynęło 2200 zł. Wszystkim Ofiarodawcom i wszystkim, którzy włączyli się w różny sposób w przygotowanie i prowadzenie festynu składamy serdeczne Bóg zapłać w imieniu obdarowanych Parafian z Silna.

8.    W środę 13 - ty dzień miesiąca – Dzień Fatimski. Zapraszamy na różaniec święty na godz.17.30, a po mszy św. o godz.18.00 procesja fatimska do Parku św. Jana Pawła II.

9.    W piątek zapraszamy na mszę św. w Kaplicy na Wzgórzu Wolności w intencji powołań kapłańskich, zakonnych, misyjnych, do życia konsekrowanego i do FZŚ z naszej Parafii o godz.19.00.

10.    W sobotę 16 dzień miesiąca zapraszamy na nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II po mszy św. o godz.18.00 w Kaplicy św. Brunona i św. Jana Pawła II i uczczenie relikwii naszego świętego Papieża.

11.     Dyrekcja Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Kartuzach informuje, że do 15 czerwca br. można składać podanie o przyjęcie do szkoły kandydatów do klasy IV i VII szkoły podstawowej. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły. Informacje o szkole można uzyskać na oficjalnej stronie internetowej (www.katolik.kartuzy.pl) oraz profilu Facebook. Tel. kontaktowy 501 989 523    

12.     Dzisiaj  o godz. 17-tej w kościele św. Kazimierza kolejny koncert – ZAPRASZAMY, by podziwiać piękno śpiewu chóru i gry organów - tym razem wystąpi chór Politechniki Gdańskiej pod dyrekcja p. Mariusza MROZA, a na organach zagra p. Jarosław CIECHACKI, Akademia Muzyczna Bydgoszcz

13.    W minionym tygodniu odeszła po nagrodę do Pana śp. Elżbieta Wolf   z ul. Zamkowej – bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia, a Zmarłą  polecamy Miłosierdziu Bożemu - Dobry Jezu.    

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•    11 VI – św. Barnaba (I w.), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem.
•    13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), portugalski franciszkanin, wybitny kaznodzieja i misjonarz, ogłoszony Doktorem Kościoła.
•    14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej.

 
Naszym Drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli. Sercu Bożemu i Matce Bożej, Pani Naszej – Matce i Królowej  z Kartuskiego Raju  polecamy Osoby starsze i chore oraz Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia.  

Wasi Duszpasterze