X

II Dzień Świąt Wielkanocy

Dz 2,14.22b-32 Piotr głosi zmartwychwstanie Chrystusa
Mt 28,8-15 Chrystus zmartwychwstały ukazuje się niewiastom

Liturgia słowa przedstawi nam dwie reakcje na widok pustego grobu. Po pierwszych uczuciach lęku i bojaźni – radość z potwierdzonego spotkaniem ze Zmartwychwstałym, z faktu, że Jezus żyje. Inną postawę przyjmują ci, którzy próbują zafałszować to wszystko, co się wydarzyło. Tak! Chrystus prawdziwie zmartwychwstał i ukazał się swoim przyjaciołom: niewiastom i uczniom. A oni głoszą tę prawdę. Dziś my słuchamy ich świadectwa. Niech ono pomaga nam w dokonywaniu właściwych wyborów i stawaniu po stronie prawdy, dobra i życia.

1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Zapraszamy na Nowennę modlitwy i czuwania przed Świętem Bożego Miłosierdzia, którą poprowadzi Wspólnota Żywego Różańca w I i II Święto Wielkanocy o godz.10.30, a od wtorku do soboty o godz.17.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy nowennowej. W przyszłą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w Godzinie Łaski o godz.15.00. Za tydzień, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, o godz. 15.00 spotkajmy się na godzinie miłosierdzia. Bóg nieustannie nas zaskakuje miłosierdziem okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem wdzięczności Bogu.

2. Spowiedź św. wielkanocna będzie trwała do Niedzieli Trójcy Świętej.

3. Msza św. w intencji Wspólnoty Sychar w piątek o godz.18.00, Z podzięk. za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla Członków 1194 Kręgu Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej oraz naszych Kapłanów oraz za +Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i wszystkie ++ Ofiary katastrofy smoleńską w kolejną bolesną jej rocznicę w sobotę o godz.7.00, W intencji Ojca św., naszych Biskupów, Kapłanów, Ojca Jonasza i o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne, do życia konsekrowanego i do Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w sobotę o godz.8.00.

4. W minionym tygodniu odeszli z naszej parafialnej wspólnoty po nagrodę do Pana: nasza wieloletnia i jakże zasłużona dla Kościoła i Mieszkańców Kartuz śp. Dr Maria Kurr Wenta z ul. Chmieleńskiej w sobotę odbyła się uroczystość pogrzebowa, a Msza Święta pogrzebowa w intencji śp. Naszej Pani Doktor będzie we wtorek o godz.16.00 pod przewodnictwem Ks. Bpa Arkadiusza Okroja, śp. Anna Laskowska z ul. 3 Maja, śp. Elżbieta Puzdrowska z Karsina, a pogrzeb śp. Grzegorza Lis z ul. Zamkowej we wtorek o godz.14.30 w kolegiacie, wcześniej różaniec w kościele o godz.14.00 i śp. Zdzisława Potapińskiego z ul. Łąkowej w sobotę o godz.14.00, wcześniej różaniec w kościele o godz.13.15 – bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia, a Zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu - Dobry Jezu…