II Niedziela Zwykła

Iz 62,1-5 Jeruzalem odnajduje swojego Oblubieńca
1 Kor 12,4-11 Różne dary Ducha Świętego
J 2,1-12 Pierwszy cud Jezusa w Kanie Galilejskiej

Słuchając dziś czytań, zwróćmy najpierw uwagę, że Izajaszowa zapowiedź przemiany Jerozolimy będzie źródłem jej chwały. Stanie się ona diademem w ręku Pana Boga. Natomiast przemiana wody w wino zapoczątkowała objawienie się chwały Chrystusa, sprawiła, że uwierzyli w Niego Jego uczniowie. Jakiej chwały potrzebujemy, by uwierzyć w Pana Boga i rozpocząć nowe życie, pełne marzeń i radości, jak nowożeńcy z Ewangelii? Chrystus nie poskąpi nam źródła radości, nie poskąpi nam dobrego wina ani Ducha Świętego. Posłuchajmy, jakie owoce mamy wydać, i pomyślmy dzisiaj, co się powinno stać w nas pod wpływem łaski, co powinniśmy zmienić, aby chwała Pana rozbłysła w naszym życiu. Przyjmijmy moc Ducha.

1.    Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.

2.    W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania Ojca św. z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji P apieża i młodych całego świata. Włączając się duchowo w to niecodzienne wydarzenie, otoczmy nasza modlitwą nasza młodzież.

3.    Dobiegają końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, będą mogli to uczynić jutro. Prosimy o zgłoszenie w biurze parafialnym.

4.    Jutro, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a we wtorek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

5.    Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne, które wyniosły 7464 zł. Bóg zapłać.

6.    Zachęcamy do nabycia nowego nru  „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” i innych czasopism religijnych.

7.    Kartuskie Centrum Kultury zaprasza na koncert kolęd pt: „”Witaj gwiazdo złota…” w wykonaniu chóru Kakofonia z Kartuskiego Centrum Kultury w przyszłą niedzielę o godz.18.00 w kościele św. Wojciecha w Kartuzach.

8.    Msza św. z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośba o dalsze Boże błog., Dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej i zdrowie  dla Ks. Marcina w Dniu Urodzin od wszystkich Wspólnot naszej Parafii w poniedziałek  o godz.8.00,  za szczęśliwie narodzone dzieci, za ich rodziców i za tych, którzy włączyli się w Dzieło Duchowej Adopcji dziecka Poczętego w środę  o godz.18.00.   

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•    21 I – św. Agnieszka (291-304), dziewica, męczennica, patronuje zaręczonym, ofiarom gwałtu.  
•    24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, propagator życia duchowego wśród świeckich.  
•    25 I – św. Paweł Apostoł (I w.), nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan.
•    26 I – święci Tymoteusz i Tytus (I w.), towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę.

Niech Jezus – Baranek Boży – wskazuje solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia drogę prowadzącą do zbawienia - Wasi Duszpasterze