V Niedziela Zwykła

Iz 6,1-2a.3-8 Powołanie proroka
1 Kor 15,1-11 Świadectwo Pawła o zmartwychwstaniu Chrystusa
Łk 5,1-11 Zostawili wszystko i poszli za Jezusem

Grzeszny Izajasz, grzeszny Piotr i tylu innych grzesznych ludzi zostało wezwanych do głoszenia wielkiego planu Pana Boga wobec każdego człowieka. Święty Bóg pragnie komunii z grzesznym człowiekiem i nieustannie podejmuje wysiłki, aby zyskać jego pozytywną odpowiedź. Cuda i wizje zadziwiają i pociągają, katastrofy budzą lęk, ale nic nie przymusi wolnego serca do podjęcia ostatecznej decyzji. To piękne i zarazem przerażające, że nikt za nas nie podejmie decyzji. Sam muszę zdecydować, co zrobić z nieustannym Bożym wołaniem. Dzisiaj mam kolejną szansę na podjęcie dobrej decyzji. Wystarczy uważnie słuchać i dać się zaprosić.

1.    Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem.

2.     Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego.  Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Tamte wydarzenia upamiętnia znana i chętnie śpiewana pieśń Po górach, dolinach. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. Tak też się stało. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych chorych.

3.    Dnia 14 lutego wielu parafian będzie obchodziło tzw. walentynki. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o narzeczonych i małżonkach.

4.    Zachęcamy do nabycia nowego nru ” Pielgrzyma”, „Gościa Niedzielnego” oraz innych czasopism.

5.    Msza św. z podziękowaniem za otrzymane łaski , z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej i zdrowie   dla Członków I Róży Ojców, ich Rodzin oraz Kapłanów naszej Parafii w czwartek o godz.18.00, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej i zdrowie   dla Członkiń  21 Róży Matek, ich Rodzin oraz Kapłanów naszej Parafii w piątek o godz.18.00,  w intencji członków Apostolstwa Dobrej Śmierci w sobotę o godz.8.00.                   

6.    Rodziców, opiekunów, a także organizatorów zimowego wypoczynku serdecznie zachęcamy do podjęcia troski o uczestnictwo dzieci i młodzieży w niedzielnej Eucharystii podczas ferii. Wszystkim dzieciom, młodzieży oraz nauczycielom życzymy bezpiecznego i ubogacającego odpoczynku.

7.    W minionym tygodniu odszedł po nagrodę do Pana śp. Ks. Kanonik Alfons Strala  z Osiedla Sikorskiego.  Zmarłego Kapłana, który pochodził z Kartuz polecajmy w naszych modlitwach Bożemu Miłosierdziu i prośmy o wieczną nagrodę w niebie za jego kapłańską posługę.   Dobry Jezu….

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•    11 II – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Światowy Dzień Chorego,
•    14 II – św. Cyryl (827-869), mnich, i św. Metody (815-885), biskup, patroni Europy, misjonarze Księstwa Wielkomorawskim i Rusi Kijowskiej.