TURCJA – KULTURA I WYPOCZYNEK – Śladami św. PAWŁA
16-30.10.2019


PARAFIA WNIEBOWZIĘCIA NMP W KARTUZACH  OPIEKA DUCHOWA:
KS. PROBOSZCZ PIOTR KRUPIŃSKI
PARAFIA ŚW. APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA W CHMIELNIE OPIEKA DUCHOWA
KS. TOMASZ RAKOWSKI

Dzień I
16.10.2019

Środa    Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Odprawa bagażowo-biletowa i wylot do Stambułu. Lądowanie w Stambule. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
Dzień II
17.10.2019

Czwartek    Śniadanie w hotelu, msza święta w kościele św. Antoniego i zwiedzanie obiektów kulturowych: Haga Sofia - Kościół Mądrości Bożej, zwany również Wielkim Kościołem. Monumentalna świątynia bizantyjska, uważana za najwspanialszy obiekt architektury i budownictwa całego pierwszego tysiąclecia naszej ery. Topkapi - pałac w centrum Stambułu, który był rezydencją sułtanów przez ponad 380 lat, od 1453 roku wybudowany za czasów Sułtana Mehmeta. Błękitny Meczet - ostatni, a zarazem najwspanialszy z przykładów tzw. "klasycznego okresu" sztuki islamskiej w Turcji. Hipodrom - niezachowana budowla bizantyjska, przeznaczona jako miejsce wyścigów dla koni i rydwanów, obecnie plac w Stambule, na którym znajduje się egipski obelisk, obelisk Konstantyna oraz Wężowa Kolumna i fontanna Wilhelma II. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
Dzień III
18.10.2019

Piątek    Śniadanie i przejazd przez europejską część Turcji w kierunku cieśniny Dardanele. Przeprawa do Canakkale i zwiedzanie ruin starożytnej Troi, miasta szczególnie znanego z wojny, opisanej w starogreckim poemacie epickim „Iliada”. Obiadokolacja i nocleg w Canakkale.
Dzień IV
19.10.2019

Sobota    Śniadanie w hotelu, przejazd do Kusadasi. Po drodze zwiedzanie Bergamy - kompleksu archeologicznego ruin starożytnego Pergamonu znajdującego się na górującym nad współczesnym miastem akropolu. Na obrzeżach Bergamy znajduje się także inne stanowisko archeologiczne - ruiny dawnego Asklepiejonu, w tym miejscu msza święta. Obiadokolacja i nocleg w Kusadasi.
Dzień V
20.10.2019

Niedziela    Śniadanie w hotelu i przejazd do Efezu – jednego z najlepiej zachowanych miast portowych okresu jońskiego oraz zwiedzanie Domu Matki Boskiej – msza święta, bazylika św. Jana z miejscem pochówku Ewangelisty, świątynia Artemidy. Obiadokolacja i nocleg w Kusadasi.
Dzień VI
21.10.2019

Poniedziałek    Śniadanie w hotelu i przejazd do miejscowości Pamukkale, msza święta w Leodikya i zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie śnieżnobiałych tarasów wapiennych, które objęło patronatem UNESCO, wpisując je na listę światowego dziedzictwa przyrodniczego. Zwiedzanie największego zachowanego Nekropolis oraz wizyta w starożytnym mieście Herapolis z możliwością kąpieli w basenie Kleopatry.
Dzień VII
22.10.2019

Wtorek    Śniadanie w hotelu, wyjazd do Alanyi, po drodze zwiedzanie Perge - według legendy miasto założone w XIII wieku p.n.e. przez Mopsosa i Kalhasa - uchodźców spod Troi. Przyjazd do hotelu w Alanyi, zakwaterowanie i wypoczynek all inclusive.
Dzień VIII
23.10.2019

Środa    Wypoczynek w hotelu nad morzem all inclusive.
Dzień IX
24.10.2019

Czwartek    Wypoczynek w hotelu nad morzem all inclusive.
Dzień X
25.10.2019

Piątek    Śniadanie w hotelu, przejazd do twierdzy Krzyżowców Anamur, dalsza podróż do Silifke – miasta związanego z św. Teklą i św. Pawłem. Modlitwa w kościele św. Tekli. Przejazd o hotelu w Mersin – nadmorskiej miejscowości, hotel z basenem i własną plażą. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień XI
26.10.2019

Sobota    Śniadanie w hotelu, przyjazd do Tarsu, zwiedzanie miasta, w którym urodził się św. Paweł – msza w kościele św. Pawła, zwiedzanie ruin domu rodzinnego oraz bramy Kleopatry. Przyjazd do Antiochii Syryjskiej (Hataj), w której po raz pierwszy nazwano wyznawców Chrystusa chrześcijanami. Z tego miasta św. Paweł wyruszył w swoją pierwszą podróż misyjną. Obiadokolacja i nocleg w Antiochii (Hataj).
Dzień XII
27.10.2019

Niedziela    Śniadanie i msza święta w kościele św. Piotra w Antiochii, następnie podróż do Kapadocji. Powitanie Kapadocji, zwiedzanie podziemnego miasta Derinkuyu. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
Dzień XIII
28.10.2019

Poniedziałek    Śniadanie, msza w skalnym kościele w dolinie. Całodniowe zwiedzanie Kapadocji słynącej z wulkanicznych krajobrazów: Dolina Skalnych Kościołów, Dolina Gołębi, Baśniowe Kominy. Zwiedzanie doliny Goreme i Pasaba, Avanos, Devrent. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień XIV
29.10.2019

Wtorek    Śniadanie, przejazd do Stambułu, po drodze w Ankarze wizyta w Muzeum Ataturka, twórcy współczesnego państwa tureckiego. Dalsza podróż do Stambułu. Obiadokolacja i nocleg w Stambule.
Dzień XV
30.10.2019

Środa    Przejazd na lotnisko w Stambule, odprawa-biletowa. Wylot ze Stambułu. Lądowanie w Warszawie. Zakończenie pielgrzymki.

CENA: 760 euro + 1780 zł grupowy bilet lotniczy
ŚWIADCZENIA:
•    grupowy bilet lotniczy na trasie Warszawa – Stambuł – Warszawa,
•    transport autokarem zgodnie z programem,
•    noclegi w pokojach 2-osobowych z WC i łazienką,
•    śniadania i obiadokolacje zgodnie z programem,
•    opieka pilota,
•    miejscowi przewodnicy zgodnie z programem,
•    ubezpieczenie KL, NNW, CP i od kradzieży bagażu w Signal Iduna.

CENA NIE ZAWIERA:
•    biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
•    napojów do obiadokolacji,
•    wydatków osobistych,
•    indywidualnego nagłośnienia – 15 euro,
•    obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 13 zł.

UWAGI:
•    każdego dnia Msza św. zgodnie z ustaleniami z Opiekunem Duchowym,
•    zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
•    organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego.