V Niedziela Wielkanocna

Dz 14,21B-27 Bóg działa przez ludzi
Ap 21,1-5a Bóg otrze wszelką łzę
J 13,31-33a.34-35 Przykazanie nowe daję wam

Droga do przybytku Boga z ludźmi wiedzie przez ucisk i śmierć. Nie tylko dzieci są w stanie zrobić wszystko, aby uciec przed bólem, przed zasłużoną karą. Wielu dorosłych kocha Boga, ale wobec cierpienia zachowuje się jak dzieci. Tym osobom szczególnie jest potrzebna wzajemna miłość chrześcijan. Bo jak dzieci potrzebują matki, która, koi ból, tak wielu chrześcijan potrzebuje cierpliwości i ciągłego umocnienia. Tu na ziemi to my mamy ocierać łzy braciom w wierze, bo Chrystus osobiście się tym zajmie dopiero w nowym niebie. Każdy z nas potrzebuje pociechy i zachęty i one przychodzą, gdy z wiarą słuchamy słowa Bożego.

1. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.

2. Wczoraj odbyła się nasza parafialna uroczystość I Komunii św. Dzisiaj msza św. dla dzieci I Komunijnych o godz.11.00, dzieci zajmują swoje miejsca w swoich ławkach i również uroczyście przystępują do Komunii św. Dzisiaj dzieci I Komunijne z Rodzinami zapraszamy na nabożeństwo majowe i dziękczynne na godz.16.00. Od poniedziałku do piątku włącznie dzieci będą uczestniczyć we mszach św. o godz. 18.00 - oprócz środy, w tym dniu wszystkie dzieci z Rodzicami i Rodzinami zapraszamy do Sianowa, msza św. o godz.19.00 – dzieci zajmują miejsca w ławkach wraz z rodzicami. Serdecznie zachęcamy do udziału i modlitwy w intencji naszych dzieci, rodziców i naszych rodzin.

3. Dzieci przyjęte do I Komunii św. w ubiegłym roku zapraszamy na mszę św. dziękczynną w dniu I rocznicy – dzisiaj na godz.12.30.

4. Uroczystość święceń kapłańskich w naszej diecezji odbędzie się w sobotę o godz.11.00 w Pelplinie. Modlitewnej pamięci parafian polecamy tegorocznych kandydatów do kapłaństwa. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym radosnym wydarzeniu.

5. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Matki Bożej:
-w kościele po mszy św. wieczornej dla całych rodzin
-w kaplicy na Wzgórzu Wolności - od poniedziałku do piątku o godz.18.00
-w Łapalicach przy krzyżu: w niedziele o godz.14.00, a w dni powszednie o godz.18.00

6. W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Odpowiedzmy na ten apel papieża.

7. Dzisiaj procesja wielkanocna przed mszą św. o godz.18.00, a w przyszłą niedzielę przed mszą św. o godz. 8.15

8. Podobnie już jak w ubiegłych latach wszystkich chętnych do udziału w Pieszej Pielgrzymce do Wejherowa na Odpust Kalwaryjski – Wniebowstąpienia Pańskiego (2 czerwca) zapraszamy wspólnie z Parafią w Grzybnie. Zapisy i informacje szczegółowe w biurze parafialnym w Parafii w Grzybnie. Zachęcamy do udziału.

9. Dzisiaj zachęcamy do nabycia nowego nru „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa”, „Pielgrzyma” i innych czasopism.

10. W przyszłą niedzielę zapraszamy do udziału w III-cim Festynie Parafialnym ,, Podaruj Swe Serce” w tym roku dla Kartuskiego Hospicjum
Program:
Godzina 11:50 Rozpoczęcie Festynu - Otwarcie
11:50 – 12:20 Ks. Łukasz Delewski
12:30 - 13:00 Msza Święta
13:15 – 13:45 występ Artystyczny sióstr Rybakowskich z Chmielna
13 : 45 – 14 :00 Licytacja
14:00 – 14:20 Artystyczny Występ Dziecięcego zespołu ,, Słonuszka ‘’ ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kartuzach
14:20 – 14:30 Licytacja
14:30 – 15 :10 Występ Dominiki Kwiatkowskej
15:15 – 16:10 Występ Kaszubskiego Kabaretu ,, Kuńda’’
16:15 - 17:00 Występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Łapalic koncert specjalnie dla wszystkich Matek
17:00 zakończenie Festynu

11. W środę 22 maja o godz.12.00 w kościele św. Wojciecha msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny w intencji budowy Hospicjum oraz w intencji chorych i ich Rodzin. Po mszy św. nastąpi poświęcenie i wmurowanie Aktu Erekcyjnego na placu budowy przy ul. Leśnej, serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości oraz w naszym parafialnym festynie organizowanym przez nasz Parafialny Zespół Caritas na rzecz budowy Kartuskiego Hospicjum, a po wszystkich mszach św. będzie zbiórka do puszek na te również cel.

12. Kartuskie Centrum Kultury zaprasza na koncert z okazji XX – Lecia Chóru Kakofonia. Koncert jubileuszowy odbędzie się w niedzielę 26 maja o godz. 19.00 w Galerii Refektarz.

13. Msza św. z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błog. i opiekę Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej dla Członków i ich Rodzin 401 Kręgu oraz za Kapłanów naszej Parafii w czwartek o godz.8.00, msza św. z okazji 50 Lecia Matury Rocznik 1969 w sobotę o godz. 16.00.

14. Zapraszamy na spotkania w sobotę: o godz. 9.00 koło misyjne, o godz. 11.00 schola parafialna. 

15. 1 czerwca organizujemy wyjazd dla młodzieży na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych LEDNICA. Zgłoszenia i informacje u ks. Stanisława.

16. 1 czerwca zapraszamy do udziału XI rocznicy beatyfikacji Bł. Siostry Marty Wieckiej w Nowym Wiecu pod przewodnictwem Ks. Abpa Mieczysława Mokrzyckiego; szczegóły na plakacie w gablocie.

17. Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana w Kartuzach zaprasza na spotkanie z ks. Łukaszem Zakrzewskim na temat Aktualność zagadnienia rodziny w nauczaniu ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego, które odbędzie się we wtorek 21 maja o godz.17.00 w Sali katechetycznej przy parafii Wniebowzięcia N.M.P. w Kartuzach, ul. Klasztorna 3.

18. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne, które wyniosły 7698 zł – Bóg zapłać.

19. PZW Koło nr 57 w Kartuzach i LGR Kaszuby zaprasza wszystkich chętnych, dzieci, młodzież szkolną i osoby niepełnosprawne na Piknik Wędkarski na Wyspie Łabędziej w Gaju Świętopełka w sobotę; szczegóły na plakacie w gablocie.

Naszym Drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej, wielkanocnej niedzieli. Matce Bożej, Pani Naszej – Matce i Królowej z Kartuskiego Raju polecamy Dzieci Pierwszokomunijne, ich Rodziny, Osoby starsze i chore oraz Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia.

Wasi Duszpasterze