XXXI Niedziela Zwykła

Mdr 11,22–12,2 Bóg miłuje całe stworzenie
2 Tes 1,11–2,2 Uświęcenie chrześcijan przynosi chwałę Chrystusowi
Łk 19,1-10 Syn Człowieczy przyszedł szukać i zbawić to, co zginęło

Jak wielkim wyzwaniem są dla nas słowa z Księgi Mądrości o tym, że Pan Bóg niczym się nie brzydzi, że wszystko oszczędza, bo to wszystko jest Jego. My chętnie pozbawilibyśmy istnienia niektórych ludzi, a Pan Bóg ich oszczędza. Wielu mieszkańców Jerycha chętnie skreśliłoby Zacheusza, a Pan przyszedł do niego do domu i ogłosił jego zbawienie. Doprawdy, bardzo musiał być zjednoczony z Bogiem Święty Paweł, skoro zapraszał wierzących, aby modlili się za wszystkich. Sam nieustannie modlił się za wszystkie Kościoły, by, jak usłyszymy, Pan Bóg udoskonalił ich pragnienie dobra. Spotkanie Chrystusa z Zacheuszem przypomina nam, że nie wystarczy tylko odwrócić się od zła, ale trzeba całym sercem zaangażować się w czynienie dobra.

1. Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Przypominamy o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego za zmarłych, za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych do 8 listopada włącznie, przy spełnieniu zwyczajnych warunków odpustu. Różaniec za zmarłych poleconych naszym wspólnym modlitwom przez całą Oktawę Święta Zmarłych, do 8 listopada włącznie o godz.17.30, (z wyjątkiem środy będzie różaniec za Ojczyznę już o godz.17.00). Msze św. zbiorowe będą 3, 10, 17 i 24 listopada 2019 roku o godz.11.00

2. Stowarzyszenie Civitas Christiana informuje, że dnia 5 listopada o godz.17.00 w salce przy ul. Klasztornej 3 odbędzie się spotkanie z Panią Haliną Strzałkowską na temat: ”Działania antydyskryminacyjne jako metoda walki z rodziną – jak sobie z tym poradzić?” Serdecznie zapraszamy.

3. W środę zapraszamy na godz.17.00 na nabożeństwo w intencji naszej Ojczyzny, a po mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Członków naszego Parafialnego Oddziału Caritas.

4. W czwartek I miesiąca zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 17.00.

5. W piątek 8 listopada od 17.30 do 19.30 i w sobotę 9 listopada od 10.00 do 16.45 w Szkole Podstawowej nr 2 w Kartuzach, (zakończenie w kolegiacie), odbędą się Rekolekcje Kerygmatyczne (GPS) dla młodzieży klas siódmych, która rozpoczęła swoje dwuletnie przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Obecność jest obowiązkowa. Rekolekcję są okazją do pogłębienia swojej wiary i relacji z Jezusem. Młodzieży zapewniamy w sobotę posiłek.

6. Przypominamy, że swoich Chorych ks. Karol odwiedzi w sobotę 9 listopada od godzin rannych.

7. W sobotę świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto podpowiada nam, że jesteśmy cząstką jednego wielkiego Kościoła powszechnego. Nazwa „rzymskokatolicki” wskazuje na szczególne znaczenie, jakie pełni w nim Rzym. Bazylika Laterańska jest katedrą Rzymu i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem św. Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.

8. Msza św. za ++Siostry z II Róży Niewiast oraz ++Kapłanów, którzy pracowali w naszej parafii w poniedziałek o godz.18.00, za ++Siostry z 41 Róży Niewiast w środę o godz.18.00, ++Członkinie 42 Róży Matek, za zmarłych z ich Rodzin oraz zmarłych kapłanów naszej parafii w czwartek o godz.7.00, za ++Członkinie i Członków oraz Kapłanów z naszej Parafii od 5 Róży św. Kamila w czwartek o godz.8.00, w intencji Ojca św. , naszych Biskupów, Kapłanów, Ojca Jonasza i o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne i do Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w sobotę o godz.8.00.

9. Zaplanowane spotkania na listopad dla młodzieży klas VIII-ych przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania nie odbędą się.

10. W przyszłą niedzielę, drugą miesiąca kolekta na nasze parafialne inwestycje.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 4 XI – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup Mediolanu, uczestnik Soboru Trydenckiego, patron katechistów i katechumenów – to dzień imienin naszego Ks. Karola – pamiętajmy w modlitwach o naszym Ks. Wikariuszu.
• 9 XI – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

Naszym Drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli. Matce Bożej, Pani Naszej – Królowej Różańcowej i Matce z Kartuskiego Raju polecamy Osoby starsze i chore oraz Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia.

Wasi Duszpasterze