X

V Niedziela Wielkanocna

Dz 9,26-31 Gorliwość nawróconego Szawła
1 J 3,18-24 Miłujmy czynem i prawdą
J 15,1-8 Kto trwa w Chrystusie, przynosi owoc obfity

Słowo Boże dzisiejszej niedzieli zachęca nas do refleksji nad naszym zakorzenieniem w Chrystusie. Dzieje Apostolskie przedstawiają Szawła, który prześladował chrześcijan. Interwencja i troska Barnaby uspokaja wiernych i przynosi doświadczenie Kościoła, który składa się z różnych osób. Święty Jan podkreśla, że istotą miłości jest nie tylko pobożna mowa, ale przede wszystkim wypełnianie przykazań i szukanie Bożej woli. Ewangelia przypomina prawdę o potrzebie naszego trwania w Panu Jezusie na wzór latorośli w krzewie winnym. Dzięki niemu jest w nas życie Boże.

1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.

2. W poniedziałek, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski głównej Patronki naszego Narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział że tam bije serce naszego Narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności. Weźmy udział w liturgii tej uroczystości, dopisując w ten sposób kolejną kartę miłości naszego narodu do Maryi. Msze Święte jak w każdą niedzielę również o godz.13.30 z odnowieniem Jasnogórskich Ślubów Narodu.

3. W poniedziałek w naszej parafii przypada adoracja w intencji powołań: rozpocznie się po Mszy Świętej o godz.13.30 i będzie trwała do godz.18.00. Zapraszamy.

4. Zapraszamy wszystkich maturzystów, rodziców, nauczycieli na Mszę Świętą o Dary Ducha Świętego na czas zdawania egzaminu dojrzałości i dobry, błogosławiony wybór życiowej drogi w poniedziałek na godz.18.00.

5. Dzisiaj Dzień Polonii i Dzień Flagi, w swoich modlitwach wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej Ojczyźnie.

6. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwa ku czci Matki Bożej:
• w kościele po mszy św. wieczornej dla całych rodzin
• w Łapalicach przy krzyżu: w niedziele o godz.14.00, a w dni powszednie o godz.18.00

7. Zapraszamy na różaniec błagalny i litanię do św. Józefa o ustanie epidemii na godz.7.30.

8. W środę zapraszamy wszystkich do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny na godz. 17.00, którą rozpoczniemy od wystawienia Najświętszego Sakramentu, różaniec i msza św. o godz.18.00. Po Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie Członków naszego Parafialnego Zespołu Caritas.

9. W tym tygodniu dni eucharystyczne:
• w czwartek zapraszamy na godzinę świętą na godz. 17.00,
• w piątek po mszy św. o godz.7.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, o godz.16.00 spowiedź święta, o godz.16.30 Msza Święta z nabożeństwem pierwszopiątkowym i po mszy św. wieczornej nabożeństwo pierwszopiątkowe wraz z majowym.

10. Dzisiaj zachęcamy do nabycia nowego nru „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa”, „Pielgrzyma” i innych czasopism.

11. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca kolekta na nasze parafialne inwestycje.

12. Msza św. z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błog., łaskę zdrowia i opiekę Matki Bożej dla Księży naszej Parafii i Sióstr 40 Róży Matek i ich Rodzin w poniedziałek o godz.8.15, za++Siostry z I Róży Matek, zmarłych z ich Rodzin i ++Kapłanów, którzy pracowali w naszej Parafii w środę o godz.18.00, w intencji Ojca św., naszych Biskupów, Kapłanów, Ojca Jonasza i o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne, do życia konsekrowanego i do Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w sobotę o godz.8.00, za wszystkich Zmarłych z ul. Podgórnej w niedzielę o godz.9.30.

13. W minionym tygodniu odeszły po nagrodę do Pana śp. Barbara Baranowska z Grzybna i śp. Władysława Klęczkowska z Burchardztwa – bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia, a Zmarłe Siostry polecamy Miłosierdziu Bożemu - Dobry Jezu…

W tym tygodniu patronują nam:
– w poniedziałek 3 maja – Najświętsza Maryja Panna, Królowa Polski, Główna Patronka Polski;
– we wtorek 4 maja – św. Florian (ok. 250-ok. 304), żołnierz, męczennik, patron strażaków;
– w czwartek 6 maja – święci apostołowie Filip (†I w.) i Jakub (†62);
– w sobotę 8 maja – św. Stanisław (między 1034 a 1040-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski.

Naszym Drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej, wielkanocnej i majowej niedzieli. Matce Bożej, Pani Naszej – Matce i Królowej z Kartuskiego Raju polecamy Osoby starsze i chore oraz Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia.

Wasi Duszpasterze