X

X Niedziela Zwykła

Rdz 3,9-15 Obietnica odkupienia
2 Kor 4,13-5,1 Nadzieja apostolskiego życia
Mk 3,20-35 Szatan został pokonany

Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli ostrzega nas, żebyśmy nie słuchali złego ducha. Kiedy człowiek ulegnie pokusie, zaczyna się ukrywać przed Panem Bogiem, czuje się nieszczęśliwy i oskarża innych, o czym wspomina pierwsze czytanie z Księgi Rodzaju. Natomiast ten, kto pokłada ufność w Chrystusie, jak mówi Święty Paweł, ma mocną nadzieję w Panu i żadne trudności nie są w stanie odebrać mu radości z bliskiej relacji z Panem Bogiem. Ewangelia przypomina o nauczaniu Pana Jezusa, kiedy uczeni w Piśmie oskarżali Go przewrotnie o to, że służy złemu duchowi. Abyśmy potrafili pełnić wolę Bożą całym sercem, wysłuchajmy teraz słowa Bożego i zachowajmy je w naszych sercach.

1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.

2. Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność. Idea Dnia Dziękczynienia jest kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z 1792 r. Przed kościołem możemy złożyć ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

3. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Procesja Eucharystyczna do piątku włącznie po Mszy Świętej o godz.18.00.

4. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała: Panu Marianowi Wencie i jego Rodzinie za przygotowanie ołtarza przy eremie, dzieciom: pierwszokomunijnym i obchodzącym rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, szczególnie ich rodzicom, liturgicznej służbie ołtarza, a przede wszystkim wam, drodzy, za przystrojone domy i mieszkania, które są wyrazem naszej wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie.

5. W piątek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.

6. W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

7. W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które tak bardzo nas umiłowało. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego:
• w kościele po mszy św. wieczornej dla całych rodzin
• w Łapalicach przy krzyżu: w niedziele o godz.14.00, a w dni powszednie o godz.18.00

8. w przyszłą niedzielę przypada Dzień Fatimski. Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie: na godz.17.30 różaniec fatimski, a po Mszy Św. o godz.18.00 procesja fatimska do Parku św. Jana Pawła II.

9. Dzisiaj zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism.

10. Msza św. ++Siostry z 34 Róży Matek, Członków ich Rodzin, ++ Kapłanów z naszej Parafii i +Ks. Bpa Jana Bernarda Szlagę w poniedziałek o godz.8.00, Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla 11 Róży Ojców oraz o radość nieba dla zmarłych z tej Róży w środę o godz.7.00, za śp. Marię Kurr Wenta od 30 Róży Matek w środę o godz.18.00, w intencji Członków Wspólnoty Sychar w piątek o godz.18.00, W intencji Ojca św, naszych Biskupów, Kapłanów, Ojca Jonasza i o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne, do życia konsekrowanego i do Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w sobotę o godz.8.00.

11. W myśl przepisu prawa kanonicznego podaje się do wiadomości, że nasz parafianin Rafał Okroj ma otrzymać święcenia diakonatu. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach sprzeciwiających się udzieleniu kandydatowi święceń, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym miejscowego duszpasterza. Wiernych zachęca się do modlitwy za mających otrzymać święcenia, a także o liczne i dobre powołania kapłańskie.

12. Dyrekcja Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Kartuzach informuje, że trwa rekrutacja dzieci do wszystkich klas szkoły podstawowej. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły. Klasy I-III liczą maksymalnie po 15 osób, a klasy IV-VIII maksymalnie do 20 osób. Informacje o szkole oraz dokumenty rekrutacyjne można uzyskać na oficjalnej stronie internetowej (www.katolik.kartuzy.pl) oraz na profilu Facebook. Tel. kontaktowy 501 989 523 lub 506 299 471

13. Zapraszamy wszystkich pszczelarzy i miłośników pszczelarstwa z okolic Kartuz do włączenia się do Związku Pszczelarskiego – wszystkich zainteresowanych zachęcamy – kontakt telefoniczny z organizatorami nr tel.: 798 867 166.

14. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca kolekta na nasze parafialne inwestycje.

W tym tygodniu patronuje nam:
– we wtorek 8 czerwca – św. Jadwiga Królowa (1374-1399), oddana narodowi polskiemu i litewskiemu.

Naszym Drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli. Sercu Bożemu i Matce Bożej, Pani Naszej – Matce i Królowej z Kartuskiego Raju polecamy Osoby starsze i chore oraz Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia.

Wasi Duszpasterze