X

XI Niedziela Zwykła

Ez 17,22-24 Bóg wywyższa drzewo niskie
2 Kor 5,6-10 Staramy się podobać Bogu
Mk 4,26-34 Przypowieść o ziarnku gorczycy

Prawdziwy rozwój człowieka jest możliwy dzięki Panu Bogu. O tym mówi dziś Słowo Boże. Z fragmentu Księgi Proroka Ezechiela usłyszymy o tym, że Boże działanie przynosi głęboki pokój, wyprowadzając dobro z trudnych wydarzeń. Na potrzebę naszego codziennego dążenia do Pana Boga przez pełnione uczynki zwraca uwagę Święty Paweł. Ewangelia w przypowieściach o zasianym ziarnie i o ziarnku gorczycy mówi o wzrastającym wśród nas królestwie Bożym. To Pan Bóg troszczy się o wzrost królestwa Bożego, także w sercu człowieka. Człowiek najpiękniej rozwija się i owocuje, słuchając Słowa Bożego, z którego rodzi się wiara.

1. To już prawie połowa miesiąca, więc zapytam siebie, czy uczestniczę w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, czy modlę się Koronką do Miłosierdzia Bożego czy korzystam z sakramentu pojednania. W zabieganym świecie nie można zgubić tego, co najistotniejsze – spraw duszy.

2. Zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa:
• w kościele po mszy św. wieczornej dla całych rodzin
• w Łapalicach przy krzyżu: w niedziele o godz.14.00, a w dni powszednie o godz.18.00

3. Zapraszamy na różaniec błagalny i litanię do św. Józefa o ustanie epidemii od poniedziałku do soboty na godz.7.30.

4. Dzisiaj zachęcamy do nabycia nowego nru „Gościa Niedzielnego” i „Pielgrzyma”.

5. Msza św. w intencji Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci w sobotę o godz.8.00.

6. W myśl przepisu prawa kanonicznego podaje się do wiadomości, że nasz parafianin Rafał Okroj ma otrzymać święcenia diakonatu w przyszłą niedzielę 20 czerwca o godz. 10.00 z rąk ks. Biskupa Pomocniczego Arkadiusza Okroja. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach sprzeciwiających się udzieleniu kandydatowi święceń, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym miejscowego duszpasterza. Wiernych zachęca się do modlitwy za mających otrzymać święcenia, a także o liczne i dobre powołania kapłańskie.

7. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza do udziału w pielgrzymce autokarowej w dniach: 6-8 lipca 2021 do Sandomierza, Kalwarii Pacławskiej i św. Krzyża. Koszt: 520 zł. Zapisy w biurze parafialnym, przy zapisie przedpłata w wysokości 200 zł.

8. Biuro Radia Maryja w Kartuzach przy Parafii św. Kazimierza zaprasza na XXX Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Częstochowy w dniu 11.07.2021 r. - wyjazd 10.07 2021 o godz. 22.00 sprzed dworca PKP w Kartuzach, powrót 11.07.2020 w godzinach nocnych. Koszt 100 zł. Zapisy w biurze Radia Maryja w Kartuzach we wtorki i piątki w godz.9.00-11.00, a także pod numerem telefonów: Terenia: 695973912, Brygida: 720115948 i Elżbieta: 691858460.

9. Komunikat w sprawie zmian organizacji ruchu podczas Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym Kartuzy-Chmielno 2021: w dniach 18,19,20 czerwca (piątek, sobota, niedziela) wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu na trasie: Kartuzy-Prokowo-Sianowo-Staniszewo-Mirachowo-Bącz-Mojusz-Miechucino-Garcz-Chmielno-Zawory-Ręboszewo-Kartuzy. W dniach 18,19,20 czerwca (piątek, sobota, niedziela) wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu na terenie miasta Kartuzy na ulicach: gen. J.Hallera, 3 Maja, Majkowskiego, Zamkowej, Jeziornej, Gdańskiej i Parkowej. Szczegóły dotyczące utrudnień w ruchu znajdą Państwo na stronie www.kolarskastolicakaszub.pl

10. Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystości odpustowej Bożej Kościerskiej, Królowej Rodzin Matki w sobotę. Suma o godz.12.00, w gablocie znajdziemy program szczegółowy na cały tydzień.

11. Zapraszamy młodzież do udziału w Przystani” – Warsztatach dla duszy - która odbędzie się w Pelplinie w sobotę 19 czerwca. Szczegóły na plakacie w gablocie. Więcej informacji u ks. Macieja.

12. Wydział Duszpasterski zaprasza na Diecezjalny Dzień Rodzin - rodzinna pielgrzymka ze św. Józefem do Kasparusa 3 lipca 2021 roku. Szczegóły na plakacie w gablocie.

13. W minionym czasie odeszła po nagrodę do Pana śp. Salomea Stefanowska z Os. XX Lecia – bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia, a Zmarłą polecamy Miłosierdziu Bożemu - Dobry Jezu…

14. W tym tygodniu patronują nam:
– w poniedziałek 14 czerwca – bł. Michał Kozal (1893-1943), biskup, męczennik w obozie w Dachau;
– w czwartek 17 czerwca – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, założyciel albertynów i albertynek, wzór troski o ubogich.

Naszym Drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli. Sercu Bożemu i Matce Bożej, Pani Naszej – Matce i Królowej z Kartuskiego Raju polecamy Osoby starsze i chore oraz Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia.

Wasi Duszpasterze