Aktualizacja 14.09.2025 r.
- Termin I Komunii Św. – 16.05.2026 r. (sobota) – podział na grupy i godziny zostanie podany w późniejszym terminie.
- Zgłoszenia do I Komunii Św. odbyły się na spotkaniu organizacyjnym 10.09.2025 r.
- Do końca września 2025 r. należy dostarczyć metrykę Chrztu, jeżeli odbył się on w innej parafii niż nasza oraz zgodę na I Komunię Św. w przypadku dzieci spoza Kartuz i Chmielna. Dokumenty można dostarczyć do Biura Parafialnego, zakrystii lub bezpośrednio do księdza.
- Plan modlitw i i mały katechizm do nauczenia dzieci otrzymają od katechety w szkole na religii.
- Przygotowanie do I Komunii Św. obejmuje udział w:
- lekcjach religii;
- niedzielnych Mszach Św. – najlepiej o godz. 12.30;
- spotkaniach formacyjnych w kościele w drugą i czwartą niedzielę miesiąca po Mszy Św. o godz. 12.30;
- w Nabożeństwach Różańcowych w październiku (w miarę możliwości);
- w Roratach w adwencie (w miarę możliwości);
- w Drodze Krzyżowej w Wielkim Poście – piątki (w miarę możliwości).
- Poświęcenie różańców (różańce nabywamy we własnym zakresie) odbędzie się 07.10.2025 r., o godz. 16.30.
- Poświęcenie książeczek i medalików – 8 grudnia (medaliki nabywamy we własnym zakresie, podobnie książeczki (najlepiej pt. „Z Panem Bogiem”, wydawnictwo Bernardinum).
- Poświęcenie świec – 2 lutego (najlepiej gdyby była to świeca od Chrztu Św. Jeżeli jednak zgubiła się lub została zniszczona, to wtedy kupujemy nową).
Wszelkie pytania można kierować bezpośrednio do ks. Roberta lub dzwoniąc pod nr tel. 788 164 486.