Ogłoszenia duszpasterskie na dzień 18.04.2022

II Dzień Świąt Wielkanocy

Dz 2,14.22b-32 Piotr głosi zmartwychwstanie Chrystusa
Mt 28,8-15 Chrystus zmartwychwstały ukazuje się niewiastom

Liturgia słowa przedstawi nam dwie reakcje na widok pustego grobu. Po pierwszych uczuciach lęku i bojaźni – radość z potwierdzonego spotkaniem ze Zmartwychwstałym, z faktu, że Jezus żyje. Inną postawę przyjmują ci, którzy próbują zafałszować to wszystko, co się wydarzyło. Tak! Chrystus prawdziwie zmartwychwstał i ukazał się swoim przyjaciołom: niewiastom i uczniom. A oni głoszą tę prawdę. Dziś my słuchamy ich świadectwa. Niech ono pomaga nam w dokonywaniu właściwych wyborów i stawaniu po stronie prawdy, dobra i życia.

1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Zapraszamy na Nowennę modlitwy i czuwania przed Świętem Bożego Miłosierdzia, którą poprowadzi Wspólnota Żywego Różańca w I i II Święto Wielkanocy o godz.10.30, a od wtorku do soboty o godz.17.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy nowennowej. W przyszłą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w Godzinie Łaski o godz.15.00. 

2. W przyszłą niedzielę procesja wielkanocna przed mszą św. o godz.8.15.

3. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na nasze parafialne inwestycje, które wyniosły 9136 zł.  

4. Msza św. z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o  dalsze Boże błog., zdrowie i opiekę  Matki Bożej Trzykroć przedziwnej dla Rodzin 1194 Kręgu oraz o dary Ducha Świętego dla Kapłanów i Sióstr Szensztackich  w poniedziałek o godz.18.00, w intencji Zmarłych Podopiecznych Caritasu naszej Parafii i ++Członków Caritasu i Wolontariatu w sobotę o godz.18.00.

5. Spowiedź św. wielkanocna będzie trwała do Niedzieli Trójcy Świętej.

6. W minionym czasie odeszli po nagrodę do Pana śp. Rafał Littwin z ul. Przy Rzeźni, śp. Kazimierz Jakusz ze Szczecina, pochodzący z Kartuz i śp. Jadwiga Kreft z ul. Chmieleńskiej, pogrzeb odbył się w Wielki Piątek, a Msza Święta w intencji Zmarłej śp. Jadwigi Kreft we wtorek o godz.18.00,  pogrzeb śp. Henryki Kulig z ul. Majkowskiego w środę o godz.13.00 w kolegiacie. Eksporta z Domu Pogrzebowego przy Placu św. Brunona – bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia, a Zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu – Dobry Jezu…