Ogłoszenia parafialne na dzień 10.04.2023

II Dzień Świąt Wielkanocy

Dz 2,14.22b-32 Piotr głosi zmartwychwstanie Chrystusa
Mt 28,8-15 Chrystus zmartwychwstały ukazuje się niewiastom

Liturgia słowa przedstawi nam dwie reakcje na widok pustego grobu. Po pierwszych uczuciach lęku i bojaźni – radość z potwierdzonego spotkaniem ze Zmartwychwstałym, z faktu, że Jezus żyje. Inną postawę przyjmują ci, którzy próbują zafałszować to wszystko, co się wydarzyło. Tak! Chrystus prawdziwie zmartwychwstał i ukazał się swoim przyjaciołom: niewiastom i uczniom. A oni głoszą tę prawdę. Dziś my słuchamy ich świadectwa. Niech ono pomaga nam w dokonywaniu właściwych wyborów i stawaniu po stronie prawdy, dobra i życia.

1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Zapraszamy na Nowennę modlitwy i czuwania przed Świętem Bożego Miłosierdzia, którą poprowadzi Wspólnota Żywego Różańca w I i II Święto Wielkanocy o godz.10.30, a od wtorku do soboty o godz.17.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy nowennowej. W przyszłą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w Godzinie Łaski o godz.15.00. 

2. W piątek 14 kwietnia przypada 1055 rocznica Chrztu Polski, w tym dniu dziękujmy Panu Bogu za dar Chrztu Świętego, przez który staliśmy się dziećmi Bożymi.

3. Przeżywanie Święta Miłosierdzia Bożego rozpoczniemy z naszym dziećmi, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej. Zapraszamy na Mszę Świętą z odnowieniem przyrzeczeń Chrztu Świętego, którą rozpoczniemy nasze bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości I Komunii – i tak w sobotę na godz.15.30 zapraszamy  dzieci klas:  IIIA i IIIB  Szk. Podst. Nr 2 z Rodzicami, a na godz.16.30 zapraszamy dzieci klasy III C ze Szk. Podst. Nr 2, ze Szkoły Podst. Nr 1, ze Szkoły Katolickiej i z Łapalic z Rodzicami. Dzieci przynoszą świece od Chrztu Świętego. Przypominamy, że uroczystość I Komunii Świętej   w naszej Parafii   będzie w sobotę 20 maja o godz.10.00 -klasa: IIIA i IIIB ze Szk. Podst. Nr 2, a o godz.12.30 – klasa IIIC ze Szk. Podst. Nr 2  i dzieci ze Szkoły Podst. Nr 1, ze Szkoły Katolickiej i z Łapalic. Zachęcamy do modlitwy za te dzieci.

4. W przyszłą niedzielę procesja wielkanocna przed mszą św. o godz.8.15.

5. Msze Święte: W intencji Ojca Świętego, naszych Biskupów, Kapłanów, Ojca Jonasza i o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne, do życia konsekrowanego i do Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w sobotę o godz.8.00, w intencji Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci w sobotę  o godz.8.00

6. Spowiedź św. wielkanocna będzie trwała do Niedzieli Trójcy Świętej.

7. Domownicy Boga działający przy parafii pw. Św. Kazimierza w Kartuzach organizują jednodniowe rekolekcje kerygmatyczne PEŁNIA ŻYCIA, które odbędą się w parafii św. Kazimierza 15 kwietnia 2023 r. (rozpoczęcie o g. 8.30 – Msza Święta w kościele; zakończenie około g. 18.30). Zapraszamy wszystkich chętnych dorosłych (szczególnie zaś tych, którzy nie przyjęli sakramentu bierzmowania gdyż zgodnie z nową diecezjalną instrukcją dotyczącą przygotowania do małżeństwa ci którzy nie przyjęli bierzmowania mają być skierowani na te rekolekcje]). Koszt 25 zł. Zapisy u ks. Adama Malinowskiego (tel. 516 907 774). Zgłoszenia do 13 kwietnia.

8. Zapraszamy na różaniec błagalny o pokój na Ukrainie  w dni powszednie: od wtorku do soboty o godz.7.30

9. W środę po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie członków naszego Parafialnego Zespołu Caritas. Informujemy również, że nasz Caritas pełni dyżur w salce parafialnej w każdą środę od godz. 17.00 do 18.00.

10. Zapraszamy na adorację Pana Jezusa w  Najświętszym Sakramencie w czwartek po Mszy Świętej o godz.18.00, która trwać będzie do godz.19.30. W tym czasie można skorzystać z spowiedzi świętej.

11. W niedzielę, 16 dnia miesiąca, po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

12. W minionym czasie odeszła po nagrodę do Pana śp. Ludwika Niklas z ul. Chmieleńskiej, której pogrzeb odbył się w piątek, a Msza Święta Pogrzebowa będzie we wtorek o godz. 10.00 w kolegiacie – bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia, a wszystkich naszych Zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu – Dobry Jezu…