Ogłoszenia duszpasterskie na dzień 10.12.2023

II Niedziela Adwentu

Iz 40,1-5.9-11 Przygotujcie drogę dla Pana
2 P 3,8-14 Oczekujemy nowego nieba i nowej ziemi
Mk 1,1-8 Prostujcie ścieżki dla Pana

Życie jest nieustanną drogą, której kresem winno być zbawienie. Jednak nękane grzechem serce człowieka nieraz wypada z odpowiedniego toru i gubi swój właściwy cel. Wtedy potrzebuje nawrócenia. Przeświadczenie to nosiło w sercu wielu ludzi zmierzających nad Jordan, którzy słyszeli nawoływanie Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie dla Niego ścieżki”. Słowa te znane były Izraelitom dzięki Deutero-Izajaszowi, który umieścił je  w Księdze Pocieszenia. Dlatego też postawa gotowości i ciągła troska o własne prostowanie życia na miarę Ewangelii jest sprawdzoną drogą pocieszenia także i dla nas. Osiągniemy pocieszenie i pokój serca, podążając drogą Jezusa, który sam jest „Drogą, Prawdą i Życiem”. Niech liturgia słowa pobudzi nas do kroczenia za Panem drogą nawrócenia to wezwanie do ciągłej pracy nad sobą i do nawrócenia. Pan chce nas wszystkich obdarzać swoim miłosierdziem i czeka na nas w łasce sakramentu pokuty i pojednania każdego dnia. 

1. Trwając w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem już po raz kolejny obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wpieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. Po Mszy Świętej możemy także wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek. Bóg zapłać!

2. Serdecznie zapraszamy na Roraty:

  • Dorosłych codziennie na godz.6.00
  • Dzieci od poniedziałku do piątku włącznie na godz.16.30.

3. Zapraszamy na spotkanie opłatkowe w przyszłą niedzielę o godz.15.00 wszystkich Zelatorów Żywego Różańca.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje, które zakończymy w środę 20 grudnia spowiedzią adwentową, z udziałem zaproszonych spowiedników. Nauki rekolekcyjne będzie głosił O. Przemysław Ilski – Redemptorysta z Poznania. W poniedziałek, wtorek i środę kolekta dla Ks. Rekolekcjonisty jako wyraz naszej wdzięczności za trud głoszenia rekolekcji w naszej Parafii. Szczegółowy program, znajdziemy w gablocie na zewnątrz kościoła i na stronie naszej Parafii.

5. Obowiązkowe 2 dniowe rekolekcje GPS dla naszej młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbędą się w salkach katechetycznych 15 grudnia (piątek) od godz.17:30 do ok. godz. 19.15 oraz 16 grudnia (sobota) od godz. 9:00 do około 14:30. Serdecznie zapraszamy.

6. Zachęcamy wszystkich do modlitwy o Dary Ducha Świętego w intencji wszystkich, którzy przeżywać będą czas rekolekcji.

7. Zapraszamy na adorację Pana Jezusa w  Najświętszym Sakramencie w czwartek po Mszy Świętej o godz.18.00, która trwać będzie do godz.19.30. W tym czasie można skorzystać z Sakramentu Miłosierdzia w spowiednicy.

8. Zapraszamy na Różaniec Błagalny  o pokój w Ukrainie i Ziemi Świętej codziennie od poniedziałku do soboty o godz.7.30.

9. W sobotę 16-ty dzień miesiąca, tradycyjnie zapraszamy na nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II po Mszy Świętej o godz.18.00 w kaplicy św. Brunona i św. Jana Pawła II.

10. Serdecznie zachęcamy do nabycia nowego nru „Gościa Niedzielnego”, „Pielgrzyma” oraz innych czasopism.

11. Trwa w naszej Parafii akcja „Napełnij worek św. Mikołaja”. Dziękujemy za wszelką pomoc i okazane serce najbardziej potrzebującym z naszej Parafii. Dary można składać w zakrystii do 18 grudnia.

12. Zachęcamy do nabywania świec na stół wigilijny Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

13. Msze Święte: z podziękowaniem za otrzymane łaski i z  prośbą o dalsze Boże błog. i opiekę  Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej dla Rodzin 401 Kręgu oraz dla Kapłanów naszej Parafii w poniedziałek o godz.6.00, z podziękowaniem za otrzymane łaski i z  prośbą o dalsze Boże błog. i opiekę  Matki Bożej, zdrowie  dla  Członkiń 21 Róży Matek, ich Rodzin oraz Kapłanów naszej Parafii w poniedziałek o godz.6.00,   o zdrowie i Boże błog., Dary Ducha Świętego oraz opiekę Matki Bożej dla Braci z I Róży Ojców i Kapłanów naszej parafii we wtorek o godz.6.00, w intencji Członków Wspólnoty Sychar w piątek o godz.18.00, w intencji Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci w sobotę o godz.8.00.

14. W piątek po Mszy Świętej o godz.18.00 zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Sychar wszystkich Członków i wszystkich, którzy pragną  uzdrowienia życia małżeńskiego i rodzinnego.

15. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza do udziału w pielgrzymce do Rzymu, Monte Sant` Angelo, Lanciano, San Giovanni Rotondo, Neapolu, Monte Casisno w dniach 26 kwietnia – 3 maja 2024 roku. Koszt 6580 zł, zapisy w biurze parafialnym. Serdecznie zapraszamy.

16. Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Kartuzach, już po raz dziesiąty, organizuje Karnawałowy Bal Katolika. Impreza odbędzie się w Restauracji Złota Jesień w Kartuzach, 20 stycznia 2024r. Koszt uczestnictwa to 230zł/os. Ilość miejsc ograniczona. Przewidziane są liczne atrakcje i loteria fantowa. Dochód przeznaczony będzie na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z uboższych rodzin. Informacje szczegółowe na plakacie i w sekretariacie szkoły.

17. Ten tydzień obfituje w rocznice dramatycznych wydarzeń w naszej ojczyźnie: we wtorek przypada 42. rocznica wprowadzenia stanu wojennego, a w końcu tygodnia – 53. rocznica masakry na Wybrzeżu. Niech nie zabraknie modlitwy w intencji naszej umiłowanej ojczyzny oraz w intencji pokoju na świecie.

18. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszła po nagrodę do Pana śp. Krystyna Małecka z Os. XX Lecia – bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia, a wszystkich naszych Zmarłych  polecamy Miłosierdziu Bożemu – Dobry Jezu…   

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
– W środę, 13 grudnia – św. Łucja, dziewica i męczennica z czasów najkrwawszych prześladowań za panowania cesarza Dioklecjana, ze względu na piękne i duże oczy, którymi ściągała powszechną uwagę i które kazała sobie wyłupić, przyzywana jest przy chorobach oczu.
– W czwartek, 14 grudnia – św. Jan od Krzyża, wielki hiszpański mistyk, reformator zakonu karmelitańskiego i autor wielu dzieł z duchowości.

Naszym Drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli. Matce Bożej, Pani Naszej – Matce i Królowej  z Kartuskiego Raju  polecamy wszystkich  Starszych i Chorych oraz Solenizantów, Jubilatów oraz uczestniczących  w Roratach.
Pan Jezus jest dla nas wzorem miłości każdego człowieka. On pragnie, abyśmy byli zawsze miłosierni dla siebie nawzajem. Warto wykorzystać każdą okazję do czynienia dobra, ponieważ dobro do nas powraca.
Za chwilę wrócimy do naszej codzienności, która składa się z wielu życiowych ścieżek – bardziej lub mniej skomplikowanych. Nasze zadanie polega na tym, aby je prostować. Nie bójmy się pracy, która jest przed nami – to ona przygotuje nas na spotkanie z Panem.

Wasi Duszpasterze