Ogłoszenia duszpasterskie na dzień 01.04.2024

II Dzień Świąt Wielkanocy

Dz 2,14.22b-32 Piotr głosi zmartwychwstanie Chrystusa
Mt 28,8-15 Chrystus zmartwychwstały ukazuje się niewiastom

Liturgia słowa przedstawi nam dwie reakcje na widok pustego grobu. Po pierwszych uczuciach lęku i bojaźni – radość z potwierdzonego spotkaniem ze Zmartwychwstałym, z faktu, że Jezus żyje. Inną postawę przyjmują ci, którzy próbują zafałszować to wszystko, co się wydarzyło. Tak! Chrystus prawdziwie zmartwychwstał i ukazał się swoim przyjaciołom: niewiastom i uczniom. A oni głoszą tę prawdę. Dziś my słuchamy ich świadectwa. Niech ono pomaga nam w dokonywaniu właściwych wyborów i stawaniu po stronie prawdy, dobra i życia.

1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Zapraszamy na Nowennę modlitwy i czuwania przed Świętem Bożego Miłosierdzia, którą poprowadzi Wspólnota Żywego Różańca w I i II Święto Wielkanocy o godz.10.30, a od wtorku do soboty o godz.17.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy nowennowej.
W przyszłą niedzielę rozpoczynamy peregrynację obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w naszych rodzinach – o godz.11.00, po Mszy Świętej prosimy  o przyjęcie obrazów pierwsze rodziny z poszczególnych rejonów. A wszystkich zapraszamy do modlitwy za rodziny, które będą obraz przyjmować, a w środę na Nowennę i Mszę Świętą przynosimy obrazy i w kościele następne rodziny będą przejmowały obrazy MBNP.

2. W przyszłą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w Godzinie Łaski o godz.15.00. 

3. W przyszłą niedzielę procesja wielkanocna przed mszą św. o godz.8.15.

4. Msze Święte: z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błog., Dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla Ks. Macieja w Dniu Urodzin od wszystkich Wspólnot naszej Parafii  we wtorek  o godz.8.00, wintencji całej naszej Parafii zawierzając wszystkie Rodziny, które będą przyjmować kopie łaskami i cudami słynącego Obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w niedzielę o godz.11.00.

5. Spowiedź św. wielkanocna będzie trwała do Niedzieli Trójcy Świętej.

6. Zapraszamy na różaniec błagalny o pokój na Ukrainie  w dni powszednie: od wtorku do soboty o godz.7.30

7. W piątek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie członków naszego Parafialnego Zespołu Caritas. Informujemy również, że  nasz Caritas pełni dyżur w salce parafialnej w każdą środę od godz.17.00 do 18.00.

8. W środę na godz.17.00 Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na nabożeństwo  w intencji naszej Ojczyzny.

9. W tym tygodniu dni eucharystyczne:
I czwartek miesiąca: Bractwo Przemienienia Pańskiego zaprasza do wspólnego śpiewu Godzinek o Przemienieniu Pańskim na godz.17.00. Zapraszamy na adorację Pana Jezusa w  Najświętszym Sakramencie w czwartek po Mszy Świętej o godz.18.00, która trwać będzie do godz.19.30. W tym czasie można skorzystać z Sakramentu Miłosierdzia w spowiednicy.
I piątek miesiąca: po mszy św. o godz.7.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, spowiedź od godz.16.00, o godz.16.30 Msza  Święta po której adoracja Najświętszego Sakramentu do rozpoczęcia Mszy Świętej o godz.18.00.
I sobota miesiąca– nabożeństwo pierwszo sobotnie: o godz.7.30 różaniec, a po Mszy Świętej o godz.8.00 – nabożeństwo do Niepokalanego Serca N.M.P. 

10. W przyszłą niedzielę:

  • Suma z liturgią w języku kaszubskim
  • godz.15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia dla Róż Żywego Różańca i wszystkich Wspólnot Parafialnych i spotkanie III Zakonu św. Franciszka oraz wszystkich wiernych

11. Kartuskie Centrum Kultury zaprasza na film „Powołany 2”. Film będzie grany od 06 do 11 kwietnia. „Powołany 2” to film na który czeka wielu widzów. Opowiadający o mocy i miłości Pana Boga przejawiającej się przez sakrament kapłaństwa.

12. W przyszłą niedzielę  będą do puszek zbierane będą ofiary przed kościołem – POLA NADZIEI – na Kartuskie Hospicjum.