Ogłoszenia duszpasterskie na dzień 09.06.2024

X Niedziela Zwykła

Rdz 3,9-15 Obietnica odkupienia
2 Kor 4,13 – 5,1 Nadzieja apostolskiego życia
Mk 3,20-35 Szatan został pokonany

Słowa i postawa Jezusa wzbudzały niepokój wśród uczonych w Piśmie. Według Ewangelisty Marka spór Jezusa z Żydami zaczął narastać od momentu polemiki nad uzdrowieniem w szabat ciała i duszy paralityka. Dzisiejszy fragment stanowi kontratak duchowych przywódców Izraela. Starają się wykazać, że Jezus jest obłąkany i swą moc czerpie nie z Ducha Bożego, lecz z ducha Belzebuba. Grzech przeciwko Duchowi Świętemu rodzi się wtedy, gdy w zatwardziałości serca człowiek uporczywie podważa Osobę Jezusa i kwestionuje łaskę Bożą. Jednak źródłem owej postawy nie jest człowiek, lecz szatan. W myśli biblijnej diabeł od początku świata jest i zwodzicielem, i oskarżycielem, który zatruwa serca ludzkie i sieje niepokój. Niech słowo Boże umocni nasze serca w przyjęciu prawdy, że Jezus nie jest oskarżycielem, lecz naszym uzdrowicielem.

1. Przeżywamy czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość do Boga i bliźniego.

2. Zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa:

  • w kościele po mszy św. wieczornej dla całych rodzin 
  • w kaplicy na Wzgórzu Wolności  –  od poniedziałku do piątku o godz.17.00
  • w Łapalicach przy krzyżu: w niedziele o godz.14.00, a w dni powszednie o godz.18.00

3. W czwartek 13 – ty dzień miesiąca – Dzień Fatimski. Zapraszamy na różaniec święty na godz.17.30, a po Mszy Świętej o godz.18.00 będziemy uczestniczyć w procesji z Figurą Matki Bożej Fatimskiej do Parku św. Jana Pawła II.

4. W przyszłą niedzielę 16 dzień miesiąca zapraszamy na nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w łączności z nabożeństwem czerwcowym.

5. Zapraszamy na adorację Pana Jezusa w  Najświętszym Sakramencie w czwartek po Mszy Świętej o godz.18.00, która trwać będzie do godz.19.30. W tym czasie można skorzystać z spowiedzi świętej.

6. Zapraszamy na Różaniec Błagalny o pokój w Ukrainie codziennie od poniedziałku do soboty o godz.7.30.

7. Msze Święte: w podziękowaniem Bogu Trójjedynemu za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błog., opiekę Matki Bożej z Kartuskiego Raju, zdrowie dla dzieci pierwszokomunijnych, Księży z naszej Parafii oraz dla Grupy sprzątającej nasz kościół w piątek o godz.18.00, w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci w  sobotę  o godz.8.00.

8. Dzisiaj zachęcamy do nabycia  „Gościa Niedzielnego”, „Pielgrzyma” i innych czasopism.

9. Każdego roku przed wakacjami zapraszamy do Pelplina na Przystań: w dniach 14-17 czerwca 2024. Szczegółowy program na stronie internetowej naszej Diecezji Pelplińskiej i na stronie naszej Parafii. Serdecznie zapraszamy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
– we wtorek, 11 czerwca – św. Barnaba, Apostoł, którego Dzieje Apostolskie charakteryzują jako „człowieka dobrego i pełnego Ducha Świętego i wiary”;
– w czwartek, 13 czerwca – św. Antoni z Padwy, jeden z najważniejszych świętych franciszkańskich i jeden z najwybitniejszych kaznodziejów średniowiecznych, który w ludowej tradycji jest czczony jako Patron rzeczy znalezionych.
– w piątek, 14 czerwca – bł. Michał Kozal, biskup i męczennik z Dachau, gorliwy duszpasterz i przewodnik seminarzystów, który do końca swoich dni niósł duchowną posługę swoim współwięźniom.

Naszym Drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli. Sercu Bożemu i Matce Bożej, Pani Naszej – Matce i Królowej  z Kartuskiego Raju  polecamy Osoby starsze i chore oraz Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia.

                                                                                                     Wasi Duszpasterze