Ogłoszenia duszpasterskie na dzień 07.05.2023 r.

V Niedziela Wielkanocna

I Czytanie Dz 6,1-7 – Pierwsi chrześcijanie spotykają trudności ze strony ludzi, którzy chcą ich skłócić. Jednak Grono Dwunastu ma rozwiązanie i dzięki temu Apostołowie służą umocnieniem.
II Czytanie 1 P 2,4-9 – Wspólnota jest ważna w życiu chrześcijanina, budują ją ludzie, którzy będą duchową świątynią. W tej świątyni mieszka Bóg; wspólnota jest mocna Chrystusem.
Ewangelia J 14,1-12 – Wiara w Syna i Ojca to wiara w niezwykłą wspólnotę miłości. Tu, na ziemi mamy być jej wzorem. Chrystus pragnie ukazać nam drogę, którą jest On sam, abyśmy mogli dojść do życia wiecznego, gdzie jest dla nas przygotowane miejsce.

1. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.

2. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Matki Bożej:

  • w kościele po mszy św. wieczornej dla całych rodzin 
  • w kaplicy na Wzgórzu Wolności   – od poniedziałku do piątku o godz.17.00
  • w Łapalicach przy krzyżu: w niedziele o godz.14.00, a w dni powszednie o godz.18.00

3. Zapraszamy wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. na  spotkanie w kościele: w poniedziałek i  czwartek na godz.16.00 – dzieci klas:  IIIA i IIIB  Szk. Podst. Nr 2,  a we wtorek i piątek na godz. 16.00 – dzieci klasy III C ze Szk. Podst. Nr 2, ze Szkoły Podst. Nr 1, ze Szkoły Katolickiej i z Łapalic. Obecność obowiązkowa. Przypominamy, że uroczystość I Komunii Świętej   w naszej Parafii   będzie w sobotę 20 maja o godz.10.00 -klasa: IIIA i IIIB ze Szk. Podst. Nr 2, a o godz.12.30 – klasa IIIC ze Szk. Podst. Nr 2  i dzieci ze Szkoły Podst. Nr 1, ze Szkoły Katolickiej i z Łapalic. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi Świętej i I Komunii Świętej oraz ich Rodzin.

4. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych w kościele.

5. Dzisiaj procesja wielkanocna przed mszą św. o godz.12.30, a w przyszłą niedzielę przed mszą św. o godz. 18.00.

6. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej Ojczyzny

7. Dnia 13 maja rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwa fatimskie odprawiamy 13. dnia miesiąca od maja do października. Początek nabożeństw w sobotę: Różaniec Fatimski o godz.17.30, Msza Święta o godz.18.00, po Mszy Świętej nabożeństwo majowe i procesja fatimska do Parku św. Jana Pawła II.

8. Zapraszamy na Różaniec Błagalny o pokój w Ukrainie codziennie od poniedziałku do soboty o godz.7.30. 

9. Zapraszamy na adorację Pana Jezusa w  Najświętszym Sakramencie w czwartek po Mszy Świętej o godz.18.00, która trwać będzie do godz.19.30. W tym czasie można skorzystać z spowiedzi świętej.

10. We wtorek w salkach katechetycznych po Mszy świętej wieczornej do około godz. 20:00 spotkanie wspólnotowe dla młodych. Zapraszamy zwłaszcza młodzież po przyjęciu sakramentu bierzmowania i przygotowującą się do przyjęcia tego sakramentu. 

11. Dzisiaj zachęcamy do nabycia nowego nru „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism.

12. Msze Święte: z podziękowaniem za otrzymane łaski i z  prośba o dalsze boże błog. i opiekę  Matki Bożej dla Członkiń 42 Róży Matek i ich Rodzin oraz Kapłanów naszej Parafii we wtorek o godz.8.00,O Boże błog. dla Matek z 30 Róży Matek oraz Kapłanów naszej Parafii w środę o godz.8.00,  O zdrowie i Boże błog. dla Sióstr Róży pw. Wniebowzięcia NMP, ich Rodzin oraz Kapłanów naszej Parafii w środę o godz.18.00, Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z  prośbą o dalsze Boże błog. i opiekę  Matki Bożej dla Członkiń 44 Róży Matek i ich Rodzin oraz Kapłanów naszej Parafii w czwartek o godz.8.00, +Marię Budzińską intencja od Przyjaciół z Komitetu Terenowego w czwartek o godz.18.00, W intencji Ojca św., naszych Biskupów, Kapłanów, Ojca Jonasza i o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, do życia konsekrowanego i do FZŚ w sobotę o godz.8.00, o zdrowie i Boże błog. dla naszych Kapłanów od 26 Róży Matek w niedzielę o godz.9.30. 

13. W przyszłą niedzielę kolekta na nasze parafialne inwestycje.

14. Dyrektor PSM Ist. zaprasza na koncert z okazji Dni Otwartych Szkoły, który odbędzie się w poniedziałek 8 maja o godz.17.30 w Sali koncertowej Szkoły Muzycznej w Kartuzach. Wstęp wolny.

15. W minionym czasie odszedł po nagrodę do Pana nasz długoletni organista śp. Bernard Benk z ul. Chmieleńskiej, niech pozostanie w naszej wdzięcznej pamięci i modlitwie –– bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia, a wszystkich naszych Zmarłych  polecamy Miłosierdziu Bożemu – Dobry Jezu…

Czasami mamy problem, aby dostrzec działanie Pana Boga wokół nas. Może ciągle jeszcze za mało kochamy naszych bliźnich i dlatego nie widzimy, że Bóg jest w nich obecny!? Trzeba żyć miłością, aby każdy rozpoznał w nas uczniów Pana Jezusa.
Naszym Drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej, wielkanocnej niedzieli. Matce Bożej, Pani Naszej – Matce i Królowej z Kartuskiego Raju polecamy Dzieci Pierwszokomunijne, ich Rodziny, Maturzystów, Osoby starsze i chore oraz Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia.

Wasi Duszpasterze