Ogłoszenia duszpasterskie na dzień 27.08.2023

XXI Niedziela Zwykła

I Czytanie Iz 22,19-23 – Pan jest Tym, który umacnia władzę, który powołuje i wybiera sprawiedliwego na konkretne stanowisko.
II Czytanie Rz 11,33-36 – Wszystko ma początek w Bogu, Jego mądrość jest nieprzenikniona.
Ewangelia Mt 16,13-20 – Jezus powierza Piotrowi władzę, wybiera go (podobieństwo do I Czytania). Błogosławi swojemu słudze, którego władza ma początek w Bogu.

1. Dziś dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się we wspólnocie Kościoła, abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radości (kolekta mszalna). Niech wśród naszych codziennych obowiązków tego tygodnia nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości nieprzemijające. 

2. We wtorek, 29 sierpnia, w liturgii będziemy wspominali Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za wierność Bogu i Jego prawu został zamordowany na rozkaz króla Heroda. Tym samym stał się kolejnym prorokiem, który oddał życie, będąc głosicielem Bożej prawdy.

3. W czwartek, 31 sierpnia będziemy obchodzić 43. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych, które zakończyły strajki i rozpoczęły proces przebudowy naszego państwa. Żyliśmy ideałami solidarności, prawdy, wolności. Dziś warto zadać sobie pytanie, co w naszych sercach zostało z etosu Solidarności tamtych lat.

4. W piątek, będziemy obchodzić 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość Polski i złożyli ofiarę swojego życia jako więźniowie polityczni, a których próbowano wymazać z historii.

5. Zapraszamy na Różaniec Błagalny   o pokój w Ukrainie codziennie od poniedziałku do soboty o godz.7.30.

6. Zapraszamy na adorację Pana Jezusa w  Najświętszym Sakramencie w czwartek po Mszy Świętej o godz.18.00, która trwać będzie do godz.19.30. W tym czasie można skorzystać z Sakramentu Miłosierdzia w spowiednicy.

7. W tym tygodniu dni eucharystyczne:

  • w piątek po mszy św. o godz.7.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, spowiedź od godz.16.00, o godz.16.30 Msza  Święta po której adoracja Najświętszego Sakramentu do rozpoczęcia Mszy Świętej o godz.18.00.
  • W sobotę – nabożeństwo pierwszo sobotnie: o godz.7.30 różaniec, a po mszy św. o godz.8.00 – nabożeństwo do Niepokalanego Serca N.M.P. W sobotę  odwiedzimy  Chorych   z posługą sakramentalną.  

8. W przyszłą niedzielę:

  • Suma z liturgią w języku kaszubskim
  • Uroczysty Chrzest Święty w czasie Mszy Świętej o godz.13.30, nauka przed Chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz.17.00 w spowiednicy.
  • godz.15.00 Nabożeństwo Różańcowe dla Róż Żywego Różańca i wszystkich wspólnot parafialnych i spotkanie III Zakonu św. Franciszka

9. Powakacyjne spotkanie dla młodzieży, rozpoczynającej drugi rok formacji, przygotowującej do przyjęcia sakramentu bierzmowania (z 1. klas szkoły ponadpodstawowej) odbędzie się w piątek, 1 września po wieczornej Mszy Świętej w kościele. Obecność obowiązkowa.

10. Msza Święta za ++Członkinie z 21 Róży Matek i ++ Księży z naszej Parafii w czwartek o godz.18.00.       

11. Zachęcamy do nabycia nowego nru „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa”  i innych czasopism.

12. W minionym tygodniu odeszli po nagrodę do Pana śp. Irena Sawicka z Os. XX Lecia, śp. Teresa Sternik z Nowego Osiedla, śp. Henryk Flisikowski z Brodnicy Górnej i śp. Stanisław Flisikowski z Prokowa  – bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia, a wszystkich naszych Zmarłych  polecamy Miłosierdziu Bożemu – Dobry Jezu…  

 W tym tygodniu patronują nam:
– poniedziałek, 28 sierpnia – Święty Augustyn, biskup i doktor Kościoła

Naszym Drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli. Matce Bożej, Pani Naszej – Matce i Królowej z Kartuskiego Raju polecamy dzieci i młodzież na ostatnie już dni wakacji, a solenizantom i jubilatom świętującym w tym tygodniu życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa i pokoju w sercu. 

Wasi  Duszpasterze